czwartek, 23 maja 2013

3 Afisze

Wojtek Łowicki nie próżnuje i popularyzuje komiks i satyrę w kolejnych 3 miejscach:

Wystawa satyryczna 'Nasze czasy'. Rysunki Jakuba i Jana Wiejackich

Jakub Wiejacki o wystawie swoich prac:
Swobodnie parafrazując znane powiedzenie alpinistów powiem, że skoro powstają rysunki to trzeba je pokazywać. To jest motywacja wystawy. Rysunki , zwłaszcza takie które powstają z potrzeby serca ( i oczywiście rozumu ) a nie dlatego, że są zamawiane, należy eksponować. Zwłaszcza dzisiaj, gdy dominującą miarą sztuki jest sukces komercyjny.

W naszym przypadku nie od rzeczy będzie zwrócić uwagę, że skłonność do rysowania i malowania ma charakter skazy genetycznej. Rysowała babka, rysuje ojciec i rysuje syn. Oddziaływanie tego czynnika musi mieć znaczenie, skoro Jan, pokolenie najmłodsze, sięgnął po ołówek poza swoimi profesjonalnymi zajęciami.

Na wernisaż zaprasza Wojtek Łowicki, autor cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem.
Miejsce: OdNowa Toruń. Czas: 27 maja, godz. 19. Wystawa potrwa do 10 czerwca.
Tytus na plaży!
Wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" w Ustroniu Morskim.

Ekspozycja stanowi część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego.  Wystawa ma za zadanie ukazać postacie z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego jako nie tylko papierowe, lecz również niemalże rzeczywiste, które w ciągu wielu lat zmieniały się wraz z przeobrażeniami cywilizacyjno-społecznymi, ale też i politycznymi. Ukazać jako bohaterów nie tylko komiksu, ale też jako ikony z dziecięcych marzeń i pragnień: przygody, podróży, czy po prostu zabawy. Przecież dla wielu z nas Tytus i jego dwójka przyjaciół żyją, tuż obok, na sąsiednim podwórku. Wystarczy otworzyć którąś z książeczek i już świat rzeczywisty zamienia się w komiksowy, a komiksowy w rzeczywisty. Wystarczy odrobinka wyobraźni. I to właśnie jest piękne.
 Życzymy przyjemnej i wciągającej lektury!

Zapraszamy od 31 maja od godz. 11 do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim. Wystawa będzie czynna do końca czerwca.
 

 


Prawdziwa rewelacja! Pojazdy profesora Talenta w naturalnej wielkości!
Tylko na wystawie z cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie!

Wynalazki to wspaniała rzecz. Ratują życie, ale też i je ułatwiają. A te, które wymyślił i stworzył nasz Talent (jak się okazuje utalentowany także literacko) potrafią nazywać się śmiesznie i wykwintnie, a przy tym absolutnie ekscentrycznie. Bo czyż odgadnie, kto nie czytał komiksu, co to jest np. elektrospiriticymbałopectusprovocatiradiofalograf? Odpowiedź znajdziecie w książeczkach o TRiA (czyli Tytusie, Romku i A’Tomku), do lektury których, i na naszą wystawę serdecznie zapraszamy. Kto wie, może natchnieni przykładem profesora, sami zaczniecie tworzyć (i młodsi i starsi – bo ekspozycję adresujemy do wszystkich pokoleń fanów Tytusa i jego przyjaciół) fantastyczne pojazdy, choćby w wyobraźni lub zamykając je w kadry własnego, przez siebie narysowanego komiksu. A to przecież bardzo wiele. Bo wyobraźnia jest potęgą. I nie jest to tylko pusty slogan. Niech świadczy o tym dar Papcia Chmiela dla wszystkich czytelników, którym jest, oczywiście, komiks o Tytusie, Romku i A’Tomku, no i… o profesorze Talencie, rzecz jasna!
Wojtek Łowicki

Zapraszamy od 1 czerwca do 15 września (cały tydzień, oprócz pon.)


 4 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Swietnie, im wiecej dzieje sie w temacie komiksowym w polandzie tym lepiej:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakub Wiejacki ma power i technikę, chętnie bym pooglądał :)

    OdpowiedzUsuń